Menü

Hakkımızda

Geri dönüşüm sektörünün öncü kuruluşlarından Özdemirbağlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmeliklerine uygun olarak ambalaj atıklarının ve metal üretim hurdalarının çevreye zarar vermeden toplanması ve ayrıştırılarak yeniden üretime kazandırılması hizmetlerini vermektedir. Kurulduğu günden itibaren sürdürdüğü yenilikçi geri dönüşüm politikaları sayesinde plastik ve metal atıkların geri dönüşümünde tecrübe sahibi olan Özdemirbağlar, yeni yaptığı ar-ge yatırımları sayesinde de entegre tesis haline gelmiştir.


1996 yılında faaliyetlerine hurda alım satımıyla başlayan Özdemirbağlar, 2000 yılında üretim tesislerini İstanbul’a taşıdı. İstanbul’da hurda alım satım işlemlerinin yanı sıra aluminyum kompozit panel hurdalarının da alım satımıyla ilgilenmeye başladı.Krom ve türevi ürünler ile ithalat ve ihracat çalışmalarına hız veren Özdemirbağlar, 2007 yılına gelindiğinde ise plastik granül üretimine başladı. 2008 yılında yıllık 150 ton olan granül üretimini 300 tona yükseltmeyi başardı. Özellikle Amerika olmak üzere yurtdışında iştiraklerde bulunan Özdemirbağlar, Hindistan, Almanya, Yunanistan, İtalya, İngiltere ve Çin gibi ülkelerle iş ilişkileri kurmaya başladı. 2012 yılına gelindiğinde ise aluminyum kompozit alım satımına başlayan firma, 2015 yılında Çorlu’da yeni fabrikasında üretimini genişletmeye devam etti. 2017 yılında sonra branda film üretimine ve beton altı naylon üretimine başladı. Bugüne geldiğimizde yıllık üretim kapasitesi 500 tona ulaştı. Markalaşmanın önemini bilen Özdemirbağlar, 2018 yılında Febond markası ile aluminyum kompozit madde üretimine başladı.


Güçlü kurumsal yapısı ve kaliteli hizmet anlayışıyla müşterilerine hizmet veren Özdemirbağlar, sunduğu geri dönüşüm çözümleri ile sektörde konumunu yükseltmeyi hedeflemektedir. Geri dönüşüm çalışmalarının tüm aşamalarında kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen Özdemirbağlar, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, TSE EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine de sahiptir. Sürekli gelişmeyi kendisine ilke edinen Özdemirbağlar, teknolojik gelişmeleri takip ederek makine parkurunu sürekli güncellemekte ve ar-ge yatırımlarına devam etmektedir.


Günümüzde tüketime dayalı gelişen toplumlarda doğal kaynakların önemi artmaktadır. Eğer sahip olduğumuz doğal kaynakları koruyamaz ve hızla tüketime devam edersek gelecek nesilleri korkunç tehlikelerle karşı karşıya bırakabiliriz. Bu sebeple doğal kaynaklara sahip çıkmalı ve geri dönüşüm çalışmalarını desteklemeliyiz. Sizler de elde ettiğiniz her türlü geri dönüştürülebilir atığın yeniden üretime kazandırılması için bizimle iletişime geçebilir ve çevreyi korumamızda bize yardımcı olabilirsiniz.

Hakkımızda